Czego można dowiedzieć się na biologii

Czy biologia jest fascynującym przedmiotem? Oczywiście, że tak. Na tyle, że naprawdę można polubić się z tym przedmiotem, który odkrywa wiele niezrozumiałych dla człowieka tajemnic. Człowiek czasem myśli, w jaki sposób jest to możliwe? Odpowiedź kryje się właśnie na przedmiocie, który nazywa się biologia. Na tym przedmiocie, z którym ma się już do czynienia od klasy piątej, szkoły podstawowej. Do poznawania tajemnic tego przedmiotu przyda się m.in. podręcznik biologia klasa 7, a także komplety ćwiczeń. Te drugie zależne są od tego, z jakimi podręcznikami będzie się miało do czynienia na lekcji biologii.

Puls życia 7. Zeszyt ćwiczeń do biologii dla szkoły podstawowej

Barbara Januszewska-Hasiec i Jolanta Holeczek zapraszają do tego, aby poznać publikację, która należy do serii “Puls życia”. Wydawcą jest Nowa Era. Co jest podstawą dobrego nauczania na biologii? Sensowne materiały edukacyjne, które powiązane są w całość. I tak właśnie jest w tym przypadku. Zadania, jakie znaleźć można w środku, są zróżnicowane. Pozwalają one na to, aby wykorzystać wiedzę, która zawarta jest w podręczniku. Działy z książki, jak również działy z tego zbioru, wzajemnie się przenikają, stanowiąc dla siebie doskonałe uzupełnienie. Warto również sprawdzić, do czego kierują kody QR, jakie można znaleźć na różnych stronach, w zeszycie ćwiczeń. Dzięki temu uczniowie zyskują dostęp do kolejnych, wartościowych materiałów edukacyjnych.

Biologia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Ewa Jastrzębska, Ewa Kłos, Ewa Pyłka-Gutowska, Anna Michalik i Wawrzyniec Kofta wspólnymi siłami postanowili wydać zeszyt ćwiczeń, który pomoże w utrwalaniu nabytej wiedzy. Jest to publikacja, która pochodzi od WSiP. Biologia jest typowym, pamięciowym przedmiotem, gdzie w ruch idą różnego rodzaju formułki. W ich utrwaleniu pomagają ćwiczenia, jakie można znaleźć właśnie w tym zeszycie ćwiczeń, który także dopasowany jest do podręcznika, jaki użytkowany jest w klasie siódmej, szkoły podstawowej.